Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • A-
    A+

Добровільно очолив окупаційне «управління» в Новоолександрівці: слідчі поліції Херсонщини повідомили колаборанту про підозру

Опубліковано 24 листопада 2025 року о 12:15

Фігурантом є 58-річний житель Новоолександрівки Скадовського району. Після окупації населеного пункту він добровільно погодився працювати на загарбників. Йому загрожує 12 років перебування за ґратами.

Працівники обласного управління стратегічних розслідувань встановили, що 58-річний житель Скадовського району причетний до злочину проти основ національної безпеки України. Зокрема, оперативники з’ясували, що фігурант у серпні 2022 року, перебуваючи в Новоолексіївці тимчасово окупованого Скадовського району, добровільно очолив підконтрольний окупаційній адміністрації орган. А саме – він став керівником «новоолександрівського територіального управління каланчацької військово-цивільної адміністрації херсонської області».

Як повідомив заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, проведеними слідчо-розшуковими заходами поліцейські встановили що, перебуваючи на посаді, фігурант у рамках організації роботи очолюваного «управління» забезпечував поселення військовослужбовців рф до будинків, залишених місцевими мешканцями. Також зловмисник проводив та організовував оформлення соціальних виплат у російських рублях.

Крім цього, він брав участь в інформаційних заходах, спрямованих на підтримку та популяризацію рішень окупантів щодо реалізації соціальної та освітньої політики окупаційної влади. Зокрема, встановлено, що фігурант у серпні 2022 року публічно надав інтерв’ю російському інтернет-медіа. Як встановили фахівці, цей відеофайл містить ознаки інформації, спрямованої на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації, а також виправдовування та визнання правомірною збройну агресію рф проти України.

Нині слідчі обласного главку поліції за процесуального керівництва обласної прокуратури заочно повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 та ч. 6 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» та ч. 1 ст. 436-2 «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників» Кримінального кодексу України. 

Відділ комунікації поліції 

Херсонської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux