Використання OSINT у доказуванні командної відповідальності за міжнародні злочини: навчання НПУ
Працівники слідчих та оперативних підрозділів Національної поліції України пройшли навчання щодо опанування навичок застосування технології збору та використання інформації з публічно доступних джерел у процесі доказування воєнних злочинів.
В рамках реалізації завдань та заходів, передбачених Імплементаційним планом з виконання Рамкової програми співробітництва між Урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, Управлінням моніторингу дотримання прав людини МВС організовано проведення двох дводенних офлайн тренінгів для слідчих та оперативних працівників на тему: «Використання OSINT у доказуванні командної відповідальності за міжнародні злочини: теорія і практика».
Застосування технології OSINT дозволяє не лише отримувати доказову інформацію в умовах обмеженого доступу, а й створює підґрунтя для її формування у справах про воєнні злочини та злочини проти людяності, що відповідає як національним, так і міжнародним стандартам розслідування.
Навчання організовані Управлінням моніторингу дотримання прав людини Міністерства внутрішніх справ України та Національною Поліцією України за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в межах проєкту ПРООН «Спільна програма для України з питань СНПК», яка фінансується Європейським союзом.
Департамент комунікації МВС