У двох регіонах держави поліцейські затримали трьох хабарників
На Волині поліцейські затримали на хабарі працівника суду та посередника, а в Івано-Франківській області - посадову особу Державного архіву. Усім затриманим повідомлено про підозру.
Так, працівники Управління захисту економіки у Волинській області Нацполіції та прокуратура Волинської області викрили службову особу Любомльського районного суду Волинської області у хабарництві. Правопорушник вимагав від громадянина 1500 доларів США неправомірної вигоди за ухвалення рішення щодо повернення вилученого майна.
До протиправної діяльності працівник суду долучив посередника. Їх обох затримали у суботу, 21 квітня, під час одержання хабара.
Наразі фігурантам справи повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання останнім запобіжного заходу.
У Івано-Франківській області правоохоронці затримали посадову особу обласного Державного архіву. В межах кримінального провадження працівники обласного управління захисту економіки Нацполіції спільно з слідчими поліції в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської місцевої прокуратури встановили, що посадовець вимагав від громадянина 500 доларів США хабара. Зокрема, кошти вимагав та одержав за надання відомостей архівного фонду щодо картографічної інформації місць розташування родовищ корисних копалин.
Під час затримання фігурант намагався змити хабар до каналізації. На даний час посадовій особі обласного державного архіву повідомлено про підозру ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Крім того, підозрюваному було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 70 тисяч гривень, яка останнім була сплачена.
Затриманим за хабарництво особам може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Наталія Калиновська,
Департамент захисту економіки
Національної поліції України
тел. довіри(098) 103-96-59
