«Понад місяць умовляли багатодітну матір виїхати»: з Херсона та передмістя поліцейські й волонтер евакуювали з-під обстрілів дві родини з дітьми
Працівники ювенальної превенції спільно з волонтерами провели чергові рятувальні операції з одного із найбільш небезпечних районів Херсона та передмістя. Із зони постійних обстрілів вони вивезли жінку та трьох її неповнолітніх дітей, які щодня жили під загрозою ворожого вогню. А з передмістя, яке теж потерпає від ворожих атак, ювенали евакуювали жінку з малолітньою донькою.
Багатодітна родина мешкала поблизу об’єкта критичної інфраструктури, який російські війська намагаються знищити. Через це територія постійно зазнає артилерійських обстрілів та атак дронами різних типів.
«Ми понад місяць умовляли багатодітну матір евакуюватися, пояснювали, що найголовніше – зберегти життя дітей. Та жінка вагалася, сподіваючись, що ситуація стабілізується. Лише після прильоту в сусідній будинок і поранення бабусі вона погодилася на виїзд», – розповів поліцейський, який входив до складу евакуаційної групи.
Рятувальну операцію здійснили на броньованому автомобілі волонтера у супроводі поліцейських. Жінку з дітьми безпечно доправили до обласного центру. Нині вони проживатимуть у будинку для внутрішньо переміщених осіб та отримають усю необхідну допомогу – від гуманітарної підтримки до соціального супроводу.
Крім того, ювенальні поліцейські евакуювали ще одну родину. Жінку з малолітньою донькою вивезли із селища поблизу Херсона. Населений пункт входить до зони обов’язкової евакуації, тому мати без вагань вирішила убезпечити дитину та тимчасово залишити домівку. Через постійні обстріли дівчинка не могла нормально навчатися та жила у постійному страху.
З огляду на безпекову ситуацію, правоохоронці на спеціальному транспорті вивезли матір із донькою до обласного центру, де жінка заздалегідь орендувала квартиру. У подальшому родина планує переїхати до більш безпечного регіону, щоб дитина могла жити й навчатися без щоденної загрози.
Правоохоронці вкотре закликають жителів прифронтових районів не зволікати з евакуацією. Жодні речі чи спогади не варті життя і здоров’я дітей. Якщо ваша громада перебуває під постійними обстрілами – звертайтеся по допомогу та виїжджайте до безпечніших місць.
Відділ комунікації поліції Херсонської області