Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • A-
    A+

Перед судом постане лікарка приватної клініки, через дії якої пацієнтка втратила дитину та можливість народжувати

Опубліковано 19 серпня 2026 року о 15:12

Поліцейські завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду. Обвинуваченій загрожує позбавлення волі на строк до 2 років.

Нагадаємо, що цього місяця слідчі столичного главку спільно зі співробітниками управління міграційної поліції у місті Києві встановили, що 47-річна акушер-гінеколог одного з приватних медичних центрів столиці неналежно виконала свої професійні обов’язки під час надання медичної допомоги пацієнтці, яка звернулася до закладу з метою планування вагітності.

За даними слідства, після виявлення у жінки доброякісного новоутворення лікарка наполягла на проведенні оперативного втручання, не поінформувавши пацієнтку про інші варіанти лікування, а також не попередила про можливі ризики та ускладнення під час майбутньої вагітності. Згодом, коли пацієнтка готувалася до процедури штучного запліднення, медик не призначила та не провела передбачених у таких випадках обов’язкових обстежень, необхідних для належної оцінки стану здоров’я жінки.

Так, коли пацієнтка перебувала на сьомому місяці вагітності – у неї стався розрив дітородного органу. Жінку у важкому стані доправили до лікарні, однак дитину медикам врятувати не вдалося. Через загрозу життю потерпілої лікарям довелося видалити їй внутрішній орган, також вона перенесла масивну внутрішню кровотечу.

Слідчі повідомили лікарці про підозру за ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України – неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок несумлінного ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки для хворого.

Наразі поліцейські завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду.

За вчинене обвинуваченій загрожує позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Відділ комунікації поліції Києва

1 з 4
2 з 4
3 з 4
4 з 4

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux