Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Очільник кіберполіції Юрій Виходець взяв участь у міжнародній конференції з питань кібердипломатії
Опубліковано 16 травня 2024 року о 15:30

Перша науково-практична міжнародна конференція з питань кібердипломатії відбулася в рамках постійно діючого Форуму з кібердипломатії України. Вона націлена на зміцнення міжнародної співпраці задля розробки комплексного підходу до забезпечення миру, стабільності та безпеки у кіберпросторі.

«Департаментом кіберполіції на постійній основі здійснюється документування злочинів, вчинених у кіберпросторі. В умовах війни кіберзлочини можуть здійснюватися з метою дестабілізації ситуації в країні, несанкціонованого отримання конфіденційних даних без відома власників, виведення з ладу державних інституцій, техніки, а також завдання іншої матеріальної шкоди», - зазначив Юрій Виходець.

Одне з питань, яке в рамках дводенної конференції у Києві обговорили учасники – це глобальна відповідь на кіберзлочинність, адже такі злочини вчиняються незалежно від місця знаходження об’єктів або людей, на яких здійснюються посягання.

Юрій Виходець зазначив, що кіберзлочинність виходить далеко за межі території України. Тож для ефективної боротьби з цим явищем Департамент кіберполіції постійно поглиблює співпрацю з країнами-партнерами та міжнародними організаціями, зокрема, з Європолом, Євроюстом, Інтерполом, правоохоронними органами Європейських країн, Федеральним Бюро розслідувань (FBI), Секретною службою США (USSS), Національним агентством боротьби зі злочинністю Великобританії (NCA).

«Задля швидкого обміну оперативною та стратегічною інформацією при реагуванні на кіберзлочини, Департаментом активно використовується захищений канал в’язку «SIENA». Окрім Департаменту кіберполіції, до зазначеного каналу зв’язку підключені інші підрозділи Національної поліції України та правоохоронні органи», - додав Виходець.

Також одним з основних питань міжнародної конференції була кібербезпека об’єктів критичної інфраструктури. В цьому контексті правоохоронець наголосив, що Департаментом кіберполіції здійснюється превентивна діяльність та документування протиправних дій щодо об'єктів критичної інфраструктури. Крім цього, проводиться аналіз компрометації інформаційно-комунікаційних систем державних органів, а також роз'яснювальна робота з державними органами.

В рамках конференції учасники розглянули й питання протидії дезінформації та пропаганді в кіберпросторі, а також обговорили роль громадянського суспільства у просуванні кібербезпеки.

«Метою нашого проєкту «Кібер Брама», який створений спільно з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні, є підвищення обізнаності громадян та бізнесу про важливість розвитку кібербезпеки, а також отримання базових навичок безпечної роботи в інтернеті», - зазначив правоохорнець.

Окрім цього, спікери конференції обговорили просування та захист національних інтересів і реалізацію зовнішньополітичних цілей України в кіберпросторі, а також підняли питання формування норм поведінки держав у кіберпросторі й окреслили потенціал приватно-державного партнерства в кібердипломатії.


Департамент кіберполіції

Національної поліції України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux