Незаконна вирубка лісу на 7,6 млн грн: на Сумщині поліцейські повідомили про підозру головному лісничому
Через його дії службовця знищено сотні дерев на великій площі, а державі завдано мільйонних збитків. Наразі слідчі разом із СБУ розслідують справу, а посадовцю вже повідомлено про підозру.
Слідство встановило, що у вересні 2021 року головний лісничий одного з дочірніх агролісогосподарських підприємств області неправильно визначив межі території для вирубки лісу під час підготовки до суцільної рубки головного користування. Він допустив вирубку двох сусідніх ділянок без дотримання мінімальної відстані між ними, як цього вимагають правила.
Підозрюваний міг особисто помітити порушення, адже відстань між вирубками була на 110 метрів меншою за встановлену норму, що видно неозброєним оком. Проте він усе одно підготував необхідні документи, на основі яких уповноважений орган видав дозвіл на вирубку лісу.
У подальшому на зазначених лісових ділянках проведено порубку 473 дерев на площі 1 га та 0,5 га відповідно, чим навколишньому природному середовищу спричинено шкоду в розмірі майже 7,6 мільйонів гривень.
Слідчі Головного управління Нацполіції в Сумській області у взаємодії зі співробітниками Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили головному лісничому про підозру за ч. 2 ст. 367 КК України. Слідство триває.
Відділ комунікації поліції Сумської області