На Вінниччині родинам загиблих поліцейських Обʼєднаної штурмової бригади «Лють» вручили державні нагороди
Державні відзнаки, ордени «За мужність» III ступеня (посмертно), отримали сімʼї старшого лейтенанта поліції Миколи Степанюка й Юрія Батожка, а також капрала поліції Максима Ситнюка. Правоохоронці загинули під час виконання бойових завдань на сході України. Вручення відбулося у Козятині, Погребищі та Гайсинському районі. У церемоніях взяли участь помічник начальника Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Микола Бичок, помічник начальника Департаменту поліції особливого призначення ОШБ «Лють» Віталій Вусінський, керівники територіальних підрозділів поліції та представники місцевих громад.
Посмертно нагороду отримали рідні:
* старшого лейтенанта поліції Миколи Степанюка, який загинув 8 серпня 2024 року внаслідок тяжкого поранення, отриманого під час бойових дій на Донеччині.
Службу в поліції проходив із 2015 року. До повномасштабного вторгнення працював оперуповноваженим сектору кримінальної поліції відділення поліції №2 Хмільницького райвідділу. Після створення Об’єднаної штурмової бригади «Лють» став мінометником. За мужність та вірність присязі Герою посмертно присвоєно спеціальне звання капітан поліції. Нагороду та витяг із наказу отримали батьки та його чотирирічний син Марк.
* капрала поліції Максима Ситнюка з Погребища, якому було лише 19 років. Він героїчно прикривав побратимів під час артилерійського обстрілу 10 серпня 2024 року біля села Калинове на Донеччині.
Попри юний вік і короткий термін служби, Максим проявив виняткову відвагу, ставши прикладом мужності для своїх товаришів. Посмертно йому присвоєно звання сержанта поліції.
* старшого лейтенанта поліції Юрія Батожка з Гайсинського району — інструктора та наставника молодих бійців штурмового полку. Він загинув 21 грудня 2023 року під час виконання бойового завдання.
До останнього подиху залишався поруч із побратимами, демонструючи безмежну самопожертву, відвагу та вірність присязі. Посмертно йому також присвоєно звання старшого лейтенанта поліції.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять поліцейських, які до останнього подиху захищали країну від ворога та віддали життя за свободу й незалежність України.
«Вони загинули, виконуючи свій службовий обов’язок на сході України. Пам’ять про наших побратимів житиме у серцях колег і всіх українців, яких вони захищали. Ми пам’ятаємо кожного і низько схиляємо голови перед їхніми родинами», — зазначив Микола Бичок.
Герої назавжди залишаться прикладом мужності, вірності та самопожертви, що надихатимуть нові покоління захисників України. Вічна пам’ять загиблим воїнам поліції.
Відділ комунікації поліції
Вінницької області