Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • A-
    A+

На Хмельниччині підозру отримали 25 фігурантів у справах щодо розкрадання 13,5 млн грн бюджетних коштів, — Нацполіція

Опубліковано 22 серпня 2025 року о 13:40

Йдеться про голів міської та сільської рад, директорів навчальних закладів, комунальних підприємств та їх працівників, а також представників приватних структур. Завищення обсягів наданих послуг, вартості предмету закупівлі, збиткові ремонти вулиць, доріг, шкіл тощо - серед махінацій, які призвели до збитків бюджету. Максимальне покарання, що може загрожувати фігурантам – до 12 років позбавлення волі.

У межах комплексних заходів із виявлення злочинних схем з розкрадання бюджетних коштів оперативники управління стратегічних розслідувань у Хмельницький області, слідчі слідчого управління обласної поліції спільно з прокурорами зібрали докази стосовно 25 осіб. Їхні дії призвели до майже 13,5 млн грн збитків.

Серед підозрюваних:

- директори дев’яти навчальних закладів Теофіпольської селищної ради та шість бухгалтерів комунальної установи – привласнили 2 000 000 гривень бюджетних коштів, виділених на надання послуг з централізованого опалення (теплопостачання) закладів освіти,

- директор комунального підприємства та уповноважена особа по тендерних закупівлях - закупили мікроавтобуси за завищеними цінами. Збитки - понад    1 000 000 грн.,

- голова міської ради, інженер з технічного нагляду та фізична особа-підприємець – відремонтували вулиці зі збитками у 1 500 000 грн.,

- голова сільської ради – капітальний  ремонт фасаду та будівлі школи призвели до збитків у 2 500 000 грн.,

- директор комерційної структури, дії якого під час ремонту доріг призвели до понад 2 000 000 грн. збитків,

- начальники департаменту міської ради (2019-2020 років), а також підрядник – зробили капітальний ремонт стадіону зі збитками у 4 500 000 грн.  

Залежно від участі та ролі підозрюваних у злочинних схемах їхні дії кваліфіковані:

- ч. 4 та 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),

- ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснюють слідчі слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області. Процесуальне керівництво – Хмельницька обласна прокуратура.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

1 з 6
2 з 6
3 з 6
4 з 6
5 з 6
6 з 6

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux