Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Масштабна спецоперація Нацполіції: затримана організована злочинна група, яка займалася продажем підроблених документів
Опубліковано 29 червня 2023 року о 12:00

Зловмисники пропонували потенційним покупцям «липові» закордонні паспорти громадянина України та країн ЄС, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, дипломи різних навчальних закладів та сертифікати, а також довідки про непридатність до проходження військової служби. Серед їх «клієнтів» - жінка, яка підозрюється у колабораційній діяльності. Наразі організатору і активним членам злочинної групи оголошено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Встановлено, що організатором злочинної групи був 43-річний мешканець Києва. Він  сформував так звану тарифну сітку за підроблені документи і визначив «функціональні обов’язки» своїх спільників.

У ході документування злочинної групи правоохоронці встановили, що «послугами» фігурантів могли скористатися близько 100 осіб. При цьому найчастіше «клієнти» замовляли посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, які вартували по 600 доларів США. А вартість довідки про непридатність до проходження військової служби сягала 6000 доларів США.

Зокрема задокументовано виготовлення фігурантами цілого пакету підроблених документів (паспорт громадянина України, посвідчення водія та картка платника податків) для мешканки Харкова, яка підозрюється у колабораційній діяльності.

Викрили злочинну діяльність міжрегіональної організованої групи слідчі ГСУ спільно з оперативниками Департаменту карного розшуку Нацполіції та співробітниками СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

До складу злочинної групи входили: організатор, який керував і забезпечував весь «виробничий» процес; менеджер, який приймав замовлення і отримував оплату; посередник, який відправляв замовлення; виконавець, який безпосередньо виготовляв підроблені документи. При цьому до виконання будь-якого замовлення вони приступали за умови повної передоплати готівкою.

Для конспірації зловмисники підшуковували різні приміщення, в яких облаштовували «робочі місця», де безпосередньо виготовляли підробки.

Під час першого етапу спецоперації правоохоронці провели понад 150 обшуків на території 12-ти областей держави. До їх проведення було залучено понад 500 поліцейських. У результаті вилучили пристрої для друку, комп’ютерну техніку, плівки для ламінування з голографічними захисними елементами, печатки, штампи, картотеку, а також порожні бланки різних документів державного зразка і готові підробки, які підозрювані не встигли передати замовникам.

Наразі організатору і трьом активним учасникам організованої злочинної  групи слідчі ГСУ Нацполіції повідомили про підозру за  ч. 3 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених, голографічних захисних елементів)   та ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358  (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.  Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.  

Слідчі дії тривають. Наразі поліцейські досліджують вилучені матеріали, призначають необхідні експертизи і встановлюють осіб, які брали участь у незаконній діяльності, та замовників підроблених документів для подальшої правової кваліфікації їхніх дій.


Управління комунікації

Національної поліції України 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux