Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • A-
    A+

Майже пів мільйона доларів прибутку: закарпатська поліція затримала організатора та членів злочинної організації, які масово переправляли військовозобовʼязаних за кордон

Опубліковано 06 травня 2025 року о 10:30

Закарпатські правоохоронці викрили злочинну організацію, члени якої налагодили та забезпечили функціонування каналу для незаконного перетину держкордону України. Кожен з військовозобовʼязаних клієнтів сплачував зловмисникам від 14 до 17 тисяч доларів за трансфер. Підозрюваних поміщено до ізолятора тимчасового тримання. Триває слідство


Оперативники Управління карного розшуку спільно зі слідчими Головного управління Нацполіції в Закарпатській області, за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони

Офісу Генерального прокурора та за сприяння внутрішньої безпеки ДПСУ, провели затримання злочинної організації, члени якої підозрюються у систематичному переправленні через кордон чоловіків призовного віку від 18 до 60 років.


Починаючи з 2023 року зловмисники оформляли військовозобов’язаним пакет підроблених документів, на підставі яких надалі організовували чоловікам безперешкодний перетин кордону в офіційних пунктах пропуску, що функціонують в Ужгородському районі. Це коштувало кожному з «клієнтів» від 14 до 17 тисяч доларів. 


До злочинної організації увійшли шестеро осіб. Серед них: 41-річний місцевий підприємець, який є організатором схеми, та ще двоє його спільників, віком 40 та 39 років. Співорганізатором злочину є 40-річний співробітник Державної прикордонної служби України. До функціонування каналу також було залучено 24-річну офіцерку цього ж прикордонного відділу та 31-річну ужгородку, яка володіє навичками графічного дизайну та безпосередньо виготовляла підроблені документи.


За такою схемою з України незаконно виїхали орієнтовно 30 чоловіків «з інвалідністю». За попередніми підрахунками, у результаті проведених трансферів переправники отримали майже пів мільйона доларів незаконної винагороди.


В ході спецоперації за силової підтримки спецпідрозділів КОРД та РПОП, було затримано основного організатора та пʼятьох членів злочинної організації. За місцями їх проживання вже проведено понад 20 санкціонованих судом обшуків – вилучено велику кількість готівки, коштовні автівки та інші речові докази, що вказують на причетність фігурантів до вчинення злочину.


Залежно від ролей у злочинній організації її учасникам інкримінують ч. 1, 2, 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, тобто створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній та незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою злочинною організацією. Наразі у справі триває досудове розслідування, встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до функціонування цієї злочинної схеми.


Відділ комунікації 

поліції в Закарпатській області

1 з 11
2 з 11
3 з 11
4 з 11
5 з 11
6 з 11
7 з 11
8 з 11
9 з 11
10 з 11
11 з 11

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux