Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • A-
    A+

Майже 12 млн грн збитків на закупівлі форменого одягу для військових тероборони Херсонщини: підозри отримала група осіб

Опубліковано 29 січня 2025 року о 10:00

Серед фігурантів — депутат Олександрійської міської ради, який перебував на посаді керівника підприємства, що спеціалізувалося на пошитті одягу, а також керівник та бухгалтер підконтрольної компанії. Зловмисники поставили місцевій військовій адміністрації зимову форму, яка не відповідає стандартам якості та не може використовуватися у Збройних Силах України. Підозрюваним загрожує до дванадцяти років увʼязнення з конфіскацією майна.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Херсонській області спільно з першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань встановили, що організував аферу з бюджетними коштами 59-річний депутат Олександрійської міської ради. Із метою отримання надприбутків та ведення фінансової документації, організатор «схеми» залучив до корупційної оборудки ще двох спільників — керівника підконтрольної компанії та бухгалтера обох підрядників.

У 2022 році між одним із Департаментів Херсонської обласної військової адміністрації та двома підконтрольними організатору підрядними компаніями були укладені договори на постачання форменого одягу. 

Підписант серед іншого зобов’язувався поставити особовому складу однієї з бригад ЗСУ, що дислокуються на Херсонщині, захисні куртки, штани, черевики та інші предмети зимової  форми. Кошти на закупівлю військового одягу було виділено з місцевого бюджету. 

Під час поставки форми на баланс військової частини виявилося, що товар не має сертифікатів якості та фактично не відповідає необхідним вимогам, затвердженим Міністерством оборони України. 

У результаті таких дій учасники оборудки заволоділи понад 11,8 млн грн та планували привласнити ще майже 9,2 млн грн, які замовник не встиг перерахувати на рахунок компанії-підрядника. 

На підставі отриманих доказів трьом учасникам злочинної групи повідомлено про підозру:

•    ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),

•    ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

•    ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Санкція інкримінованих статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Заходи з викриття корупційної схеми проводилися за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.


Департамент стратегічних розслідувань 

Національної поліції України

1 з 3
2 з 3
3 з 3

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux