Коли дім стає небезпечним: історії порятунку людей з прифронтових сіл підрозділом «Білий янгол»
Журналісти Радіо Свобода провели два дні з поліцейськими у населених пунктах Донеччини на Новопавлівському напрямку.
Фронт підступає ближче, ворог атакує майже щодня. Авіаудари, артобстріли, дрони — реальність прифронтових сіл. Люди змушені тікати з рідних домівок, багато хто — вже не вперше.
«Минулого року втекла з Курахового, а тепер — з села Толстой. Пару днів тому прилетіло поряд. Знаю: спокою тут не буде», — говорить пані Надія.
Поліцейські працюють у вкрай складних умовах. Під час евакуацій над головами кружляють ворожі дрони. Але вони знову і знову повертаються, щоб вивезти тих, хто не може виїхати сам, і переконати людей, які ще вагаються. Пліч-о-пліч з поліцейськими працюють капелани, які не тільки духовно підтримують людей, а й допомагають з розселенням у безпечних регіонах.
«Мені 93 роки. І я мушу все залишити і їхати. Я вже пережила Другу світову. Але ця війна страшніша», — каже Віра Іванівна з села Піддубне. Правоохоронцям вдалося вмовити її евакуюватися.
Що тримає людей у зруйнованих селах і наскільки небезпечно зволікати з евакуацією — дивіться у репортажі Радіо Свобода.