Історія ветерана Олега Бойка, який разом з побратимами обороняв Торецьк
Сьогодні розповімо історію ветерана війни, поліцейського, який працює в ізоляторі тимчасового тримання поліції Кіровоградщини. Він служив в стрілецькому підрозділі та разом з побратимами обороняв від окупантів місто Торецьк на Донеччині.
Розкажи трохи про себе. Як давно ти служиш у поліції?
«Мені 38 років, які 21 з них я служу в поліції. Спочатку закінчив інститут, потім служив у підрозділах превенції, а з 2013 року — у підрозділах дотримання прав людини, в ізоляторах тимчасового тримання селища Онуфріївка та міста Світловодськ. Мій батько також був правоохоронцем, прослужив 25 років. Маю брата, який також працює в поліції, з яким ми разом несли службу у бойовому підрозділі».
Де проходив підготовку та як пройшов перший вихід?
«Навчання проходив в Україні як бойовий медик, але не встиг закінчити підготовку, так як мій батальйон терміново вирушив до зони бойових дій на Торецький напрямок. Дорога до позиції проходила через «сіру зону», тому наш автомобіль періодично обстрілювали. Коли ми закріпились на позиції, майже постійно вели стрілецький бій, перепочити можна було тільки пару годин. Під час наступного бойового виходу я отримав перше поранення, коли міняв свого рідного брата на позиції. В цей час в одну з квартир, що була над нашою, влучила міна, проте поранення не було тяжким. Потім мене евакуювали до безпечної зони і передали медикам».
Що було після лікування?
«Я повернувся до підрозділу. Коли ми разом з побратимами міняли наших хлопців на позиціях, за кілька кілометрів від Торецька в нашу бойову машину влучив FPV-дрон. Дехто отримав поранення, нажаль були й загиблі».
Скільки тривала реабілітація?
«Вона триває й досі, хоча від її початку минуло більше 5 місяців. Найефективнішим, на мою думку, був ретрит у Карпатах. Природа допомогла мені відновитися як морально так і фізично».
Як на тебе вплинула участь в бойових діях?
«Мої життєві цінності змінились, став більше цінити кожну хвилину і намагаюсь якісно їх проводити».
Департамент комунікації
Національної поліції України