Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Голова Нацполіції Іван Вигівський взяв участь у міжнародній конференції щодо відповідальності воєнних злочинців за атаки на цивільні об’єкти
Опубліковано 12 вересня 2024 року о 12:10

Очільник відомства розповів про роль поліцейських у документуванні та розслідуванні воєнних злочинів рф – атак на цивільні об’єкти, зокрема, заклади освіти. А також про забезпечення публічного порядку та безпеки під час освітнього процесу. На полях конференції Іван Вигівський провів двосторонню зустріч зі Спеціальною представницею Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту Прамілою Паттен.

Міжнародна конференція високого рівня «United for Justice. Accountability for the Attacks against Civilian Objects» покликана підвищити обізнаність світу про масштаби атак рф на цивільну інфраструктуру України, про катастрофічні наслідки руйнувань, в тому числі закладів освіти, а також вплив цих атак на життя цивільного населення.

У конференції взяли участь представники інституцій Європейського Союзу, Міжнародного кримінального суду, Консультативної групи з питань найтяжчих міжнародних злочинів, провідні експерти в галузі міжнародного права, Генеральні прокурори країн Європи, українські урядовці. Відкрив конференцію Президент України Володимир Зеленський.

Іван Вигівський поінформував учасників заходу про роботу поліцейських в умовах російської агресії проти України та зазначив, що правоохоронці виконують не лише завдання пов’язані із забезпечення публічного порядку та безпеки, захисту життя людей, їх евакуації, а й швидке реагування на вчинення рф воєнних злочинів:

«Ми документуємо ворожі обстріли, вживаємо комплексних заходів для якісного та повного збору доказів під час фіксації кожного такого факту. Адже нашою метою є встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності воєнних злочинців. Так, від початку повномасштабного вторгнення Нацполіція зафіксувала понад 278 тис. фактів обстрілів, що призвело до руйнувань або знищень понад 154 тис. об’єктів саме цивільної інфраструктури. Це - житлові будинки, об’єкти енергетики, медичні установи, звісно, і заклади освіти».

На всі місця обстрілів цивільних об’єктів одразу прибуває поліція, це патрульні, які надають допомогу постраждалим разом з рятувальниками. Також на місці злочину працюють слідчо-оперативні групи та криміналістичні лабораторії. 

«Станом на сьогодні рф знищила чи пошкодила внаслідок обстрілів 2509 навчальних закладів. Найбільше їх знищено чи зруйновано на Донеччині Херсонщині, Сумщині та Луганщині», – розповів керівник Нацполіції України.

Під час конференції Іван Вигівський разом із своїм першим заступником Максимом Цуцкірідзе провели двосторонню зустріч із Прамілою Паттен – заступником Генерального секретаря та Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту.

«Злочини сексуального характеру є одними з найжорстокіших видів воєнних злочинів, а їх вчинення військовослужбовцями держави-агресора відносно мирного населення – ще й найзухвалішими та нелюдськими. З часу повномасштабного вторгнення рф в Україну слідчими Національної поліції проводилося розслідування у 102 кримінальних провадженнях за фактами вчинення військовими рф сексуального насильства відносно 179 осіб, серед яких є діти. Наразі встановлено 32 російських військових, яким повідомлено про підозри за сексуальне насильство в умовах збройного конфлікту», – сказав очільник відомства.

В Нацполіції створені мобільні робочі групи з документування фактів сексуального насильства в умовах збройного конфлікту, а також спільно з Офісом Генерального прокурора розроблені новітні стратегічні підходи, які орієнтовані на постраждалих та свідків. Завдяки Програмі Розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні українські слідчі проходять відповідні навчання та тренінги, а також отримають сучасне матеріально-технічне оснащення, зокрема функціонує 11 кімнат для процесуального інтерв’ювання потерпілих та свідків. 

Праміла Паттен висловила захоплення українськими правоохоронцями, які докладають неабияких зусиль, аби не залишити злочини сексуального характеру, скоєні військовими рф не покараними. 

«Слідчі перші контактують з жертвами сексуальних злочинів і саме від їхнього професіоналізму залежатиме подальше розслідування того чи іншого факту сексуального насильства. Ми маємо позитивні результати нашої співпраці й готові надалі надавати всю необхідну допомогу. Нашою метою є допомогти підвищити ефективність розслідування таких злочинів», – зазначила Праміла Паттен.

Департамент комунікації 

Національної поліції України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux